Laboratorium innowacji

IMG 0062Poznańskie Centrum Badań DNA Sp. z o.o. to przykład firmy, która dynamicznie się rozwija dzięki wdrażanym innowacjom.

Korzystając z funduszy UE, spółka opracowuje i wdraża nowe testy m.in. do diagnostyki predyspozycji genetycznych do zachorowania na raka jelita grubego i prostaty, a także do badań na obecność mikroorganizmów przenoszonych przez kleszcze.

Czytaj więcej...

Wymiary sukcesu

DSCF4793

W Złotkowie pod Poznaniem, dzięki dofinansowaniu z WRPO, powstała nowa siedziba spółki wraz halą produkcyjną i linią technologiczną.
GRILTEX Polska Sp. z o.o. zajmuje się produkcją geokompozytów, czyli tworzyw sztucznych do izolacji podziemnych części konstrukcji inżynierskich. – Nasze produkty dostarczamy m.in. na budowy dróg, mostów, stadionów czy parkingów podziemnych.

Czytaj więcej...

Nowoczesny Klaster Spożywczy

Klaster

Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski powstał w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania firm z branży spożywczej.
W 2010 r. otrzymał 840 tys. zł z RPO na realizację projektu „Wdrożenie nowoczesnych technologii IT oraz ICT, służących podniesieniu jakości sprzedaży, promocji oraz komunikacji w Klastrze Spożywczym”.

Czytaj więcej...

W stronę innowacyjności

DSC09877

Inkubator Przedsiębiorczości w Lesznie wspiera młode i innowacyjne firmy w regionie.

W Inkubatorze preferowane będą start-upy założone przez studentów albo naukowców, którzy chcą skomercjalizować swoją działalność. Przedsiębiorcom wynajmiemy pomieszczenia na preferencyjnych warunkach – mówi Alicja Szczepińska, prezes Leszczyńskiego Centrum Biznesu.

Czytaj więcej...

Wiedza zawarta w cząsteczce

GenMed-14

NZOZ Laboratorium Diagnostyki Molekularnej GenMed specjalizuje się w badaniach z zakresu genotypowania ludzkiego DNA.
Nowoczesna aparatura, którą dysponuje laboratorium pozwoli na diagnozowanie m.in. raka szyjki macicy, raka jelita grubego i zakażenia wirusem HIV oraz na wykrywanie wirusów powodujących wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz C, a także bakterii wywołujących zapalenie stawów, zapalenie zatok, gruźlicę, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych.

Czytaj więcej...

Design w centrum miasta

1

W starej, XIX-wiecznej drukarni przy ul. Zwierzynieckiej w Poznaniu powstaje Wielkopolskie Centrum Designu.
Placówka będzie pełnić funkcję inkubatora przedsiębiorczości, ośrodka szkoleniowo-doradczego i parku technologicznego dla firm sektora kreatywnego z całej Wielkopolski. Centrum będzie świadczyć m.in. usługi w zakresie zarządzania designem, dostarczać informacji na temat projektowania i zapewniać dostęp do innowacyjnych rozwiązań, które pomogą firmom w rozwoju i wejściu na nowe rynki.

Czytaj więcej...

Wyprzedzić konkurencję

Kon-Plast

Kupując największą wtryskarkę w Polsce, firma KON-PLAST po raz kolejny wyprzedziła konkurencję na rynku wyrobów z tworzyw sztucznych.
Zakład od początku specjalizował się w wyrobach z tworzyw sztucznych dla lokali handlowych. W 2002 r. pierwszy w Polsce wprowadził listwy cenowe dla sieci supermarketów. Dzięki zakupowi ogromnej wtryskarki (siła zamykania matrycy – 4000 t.) chińskiej firmy Haitian, KON-PLAST uruchomił produkcję wielkogabarytowych skrzyniopalet używanych do transportu i przechowywania owoców i warzyw.

Czytaj więcej...

Precyzyjne powłoki

podczas procesuFot VacAero

Ponad 1,2 mln zł z RPO firma Vac Aero otrzymała na realizację dwóch projektów.
Dzięki temu zakupiono innowacyjny sprzęt, którym dysponują tylko nieliczne ośrodki na świecie. – Komplementarny projekt, związany z uruchomieniem urządzenia do szlifowania powłok napylanych (plazmowo i metodą HVOF), to kolejny krok w kierunku zaspokajania popytu wymagających klientów z branży lotniczej na powłoki ochronne wykończone z zachowaniem rygorystycznych warunków geometrii, chropowatości i wymiarów napylanych części – przekonuje Tomasz Krążyński, dyrektor generalny Vac Aero Kalisz.

Czytaj więcej...